Wojna burska 1899-1902

Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

Zwłaszcza podczas tzw. Czarnego Tygodnia (10-15 Grudnia 1889) Burowie w trzech bitwach (Magersfontein, Stormberg, i Colenso) pokazali herbaciarzom co znaczą dobrzy strzelcy i doskonałe działa Kruppa :D
Kontakt tylko na maila
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

Urocze :), bardzo mi się podoba :).
Awatar użytkownika
Grohmann
Starosta
Posty: 898
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2006, 22:39
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 2 times

Post autor: Grohmann »

No ale mam nadzieję, że rewersy kart strony angielskiej będą inne. Bo inaczej to jawna dyskryminacja :P;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ładnie wygląda, brawo!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

Grohmann pisze:No ale mam nadzieję, że rewersy kart strony angielskiej będą inne. Bo inaczej to jawna dyskryminacja :P;)
Proponuje np. wesołe obozy koncentracyjne, bo to pierwszy raz w historii kiedy się pojawiły. A tak na poważnie, Pędraku czy w grze jakoś ten fakt będzie uwzgledniony??
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Zauważyłem, że ten żołnierz z rewersu ma kurtkę czerwoną, ale spodnie już khaki. :wink:
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

Wow to chyba coś zupełnie nowego na naszym rynku. Nie powiem ciekawe, ciekawe. Coraz bardziej mam ochotę zapoznac się z tą grą bliżej :).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Lepiej cieszmy się pomysłem. Im więcej zabieramy się za mamonę i rynek, tym gorzej dla tych gier :wink:

Jak na manewry lubelskie Pędrak zdołał zrobic parę testowych egzemplarzy i zainteresowanym już rozesłac, to pewnie i z tym da radę :cool:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

Raleen pisze:Lepiej cieszmy się pomysłem. Im więcej zabieramy się za mamonę i rynek, tym gorzej dla tych gier :wink:

Jak na manewry lubelskie Pędrak zdołał zrobic parę testowych egzemplarzy i zainteresowanym już rozesłac, to pewnie i z tym da radę :cool:
Pewnie, że trzeba się cieszyc pomysłem, ale samym pomysłem nie pogramy :( a niestety bez mamony gra się nie ukaże, ot i kółko sie zamyka.

To jeśli Pędraku miałbyś jakieś testowe egemplarze WB to ja z chęcią jeden kupię :), a może i dwa:).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

To prawda, ale na obecnym etapie prac lepiej chyba skupic się na pomyśle i na tym, żeby pomóc autorowi, aby ta gra wyszła możliwie najlepsza, może coś zasugerowac ew. odnośnie zmiany jej klimatu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

Raleen pisze:To prawda, ale na obecnym etapie prac lepiej chyba skupic się na pomyśle i na tym, żeby pomóc autorowi, aby ta gra wyszła możliwie najlepsza, może coś zasugerowac ew. odnośnie zmiany jej klimatu.
O widzę, że Kolega ma coś do klimatu gry :), a tak na poważnie co masz na myśli?? Bo jak dla mnie to wszyszystko się zapowiada ok, i przynajmniej z mojego punktu widzenia klimacik gra ma nawet na tym etapie całkiem niezły. Będą uwzględnione najważniejsze rzecy tj. różnice w artylerii, walka oddziałów, specyfika walki, kwestie związane z pacyfikacjami itp, itd, więc już to tworzy klimat.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Nie wiem, napisałem "ew.". Jak zobaczymy przepisy albo jakieś ich fragmenty można coś będzie powiedziec.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

Raleen pisze:Jak zobaczymy przepisy albo jakieś ich fragmenty można coś będzie powiedziec.
Dokładnie, póki co teoretyzujemy tylko :).
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Post autor: Leo »

tstaszek pisze:
Grohmann pisze:No ale mam nadzieję, że rewersy kart strony angielskiej będą inne. Bo inaczej to jawna dyskryminacja :P;)
Proponuje np. wesołe obozy koncentracyjne, bo to pierwszy raz w historii kiedy się pojawiły. A tak na poważnie, Pędraku czy w grze jakoś ten fakt będzie uwzgledniony??
Przepraszam, że się wymądrzam, ale obozy koncentracyjne wymyślili Hiszpanie. Zastosował je po raz pierwszy w 1897r. gen. Waleriano Weyler podczas tłumienia powstania na Kubie. Nazywało się to "Recontrencados" i z wojskowego punktu widzenia było skuteczne - doprowadziło do spacyfikowania zachodniej i centralnej części wyspy. Niestety, ludność cywilna zamknięta w tych obozach umierała z chorób i głodu - szacuje się, że liczba śmiertelnych ofiar tych obozów oscyluje pomiędzy 40 a 100 tysiącami ludzi!
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

Przyznam się szczerze, że nie będę dyskutował, bo o tym fakcie ledwie słyszałem, natomiast w jakimś programie na Discovery takie zdanie padło, odnośnie Wojny Burskiej (może tam skala tego zjawiska była wieksza niż na Kubie??). Co prawda te ich programy nie są wolne od błędów:) . Jeśli sie pomyliłem, a raczej wiedzy mi zabrakło to sorry :).

Pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Forum autorów”