Robię sobie żetony

Kurcze Pióro
Adjudant-Major
Posty: 285
Rejestracja: piątek, 12 października 2007, 09:39
Lokalizacja: Stalowa Wola

Robię sobie żetony

Post autor: Kurcze Pióro »

Postanowiłem sobie zrobić żetony do systemu B-35, wykorzystuje do tego program Photoshop tylko nie wiem za bardzo jak je mam przygotować te żetony do druku ponieważ mam je zrobione w oddzielnych dokumentach które mają wymiary 15 cm, jeśli wyraziłem się niejasno to tylko dlatego że dopiero zaczynam przygodę z robieniem żetonów w programach graficznych :? Proszę o pomoc :oops:
dixie75
Sous-lieutenant
Posty: 462
Rejestracja: poniedziałek, 21 czerwca 2010, 08:06
Been thanked: 1 time

Re: Robie sobie żetony

Post autor: dixie75 »

Do robienia takiej drobnicy proponuję jakiś program obrabiający wektorowo, inaczej pikseloza gwarantowana bez względu na makrę i cenę programu :twisted:
Ja używam Inkscape'a.
Ikony co prawda i tak zazwyczaj preparuje się w jakiejś maszynce do rastrów, ale skalowanie, układ i cała reszta już wektorowo.
Swego czasu zrobiłem tak sobie żetony do Suwalszczyzny i państw Bałtyckich 8-) oraz jednej gry z okresu Powstania Listopadowego (ale nie TiSowa, jakaś amatorska, mało znana, przypadkiem trafiłem). Efekt mnie co najmniej pozytywnie zaskoczył. Wydruk z GIMP'a już nie był tak fajny :/
Kurcze Pióro
Adjudant-Major
Posty: 285
Rejestracja: piątek, 12 października 2007, 09:39
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Robie sobie żetony

Post autor: Kurcze Pióro »

Jak rozumiem w program Photoshop mogę sobie darować nie uzyskam w nim zadowalających rezultatów :? Dodam jeszcze, że nie chcę robić kolorowych ikonek.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Hauptmann
Posty: 766
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times

Re: Robie sobie żetony

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Mam sporą bibliotekę sylwetek z różnych gier + robione samodzielnie. Jak potrzebujesz, to do II wojny mógłbym Ci parę wysłać.
dixie75
Sous-lieutenant
Posty: 462
Rejestracja: poniedziałek, 21 czerwca 2010, 08:06
Been thanked: 1 time

Re: Robie sobie żetony

Post autor: dixie75 »

Kurcze Pióro pisze:Jak rozumiem w program Photoshop mogę sobie darować nie uzyskam w nim zadowalających rezultatów :? Dodam jeszcze, że nie chcę robić kolorowych ikonek.
Każdy program do grafiki rastrowej nie da zadowalających rezultatów.
Przy okazji, to nie rozumiem, czemu do takich drobiazgów (w sensie skomplikowania) jak żetony, używa się takiego kombajnu. IMHO, armata na muchę. Są prostsze i tańsze (lub wręcz darmowe) narzędzia. To trochę tak, jakby kupować Rhino do rozwinięcia sześcianu :lol: I kolor nie ma tu znaczenia.. :idea:
Kurcze Pióro
Adjudant-Major
Posty: 285
Rejestracja: piątek, 12 października 2007, 09:39
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Robię sobie żetony

Post autor: Kurcze Pióro »

Każdy program do grafiki rastrowej nie da zadowalających rezultatów.
Przy okazji, to nie rozumiem, czemu do takich drobiazgów (w sensie skomplikowania) jak żetony, używa się takiego kombajnu. IMHO, armata na muchę. Są prostsze i tańsze (lub wręcz darmowe) narzędzia. To trochę tak, jakby kupować Rhino do rozwinięcia sześcianu :lol: I kolor nie ma tu znaczenia.. :idea:
Jeśli chodzi o temat robienia żetonów w programie graficznym to niestety nie mam z tym obycia :? używam (to znaczy staram się go używać) programu photoshop ponieważ innego nie posiadam, śmiało można powiedzieć że dostałem photoshopa w spadku :)
Kurcze Pióro
Adjudant-Major
Posty: 285
Rejestracja: piątek, 12 października 2007, 09:39
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Robię sobie żetony

Post autor: Kurcze Pióro »

To jak to jest z tym programem photoshop :) da się w nim zrobić kompatybilny żeton, mam na myśli taki żeby niczym się nie odróżniał od innych żetonów z gier B-35 musi być taki sam jak reszta żetonów B-35 ;), nie może być to żadna pikseloaza :)
dixie75
Sous-lieutenant
Posty: 462
Rejestracja: poniedziałek, 21 czerwca 2010, 08:06
Been thanked: 1 time

Re: Robię sobie żetony

Post autor: dixie75 »

Kurcze Pióro pisze:To jak to jest z tym programem photoshop :) da się w nim zrobić kompatybilny żeton, mam na myśli taki żeby niczym się nie odróżniał od innych żetonów z gier B-35 musi być taki sam jak reszta żetonów B-35 ;), nie może być to żadna pikseloaza :)
Nie spróbujesz - się nie dowiesz :P
Narysuj coś w tej FotoSzopie (nawet tylko trochę przypominającego żetony), wydrukuj i sam oceń, czy Ciebie to zadowala. Czynników na to się składających jest kilka i musisz je sam ogarnąć, bo tylko Ty masz do nich dostęp :D
Ja swoje zdanie przedstawiłem 8-) Skoro brak innych, to albo nikt się tym nie zajmuje, albo reszta myśli podobnie.
Skądinąd wiem, że ktoś na tym forum ma podobne doświadczenia do moich, ale za resztę się nie wypowiadam :roll:

Warto przekopać się przez ten wątek:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 24&start=0
Gdzieś tam o drukowaniu też coś było. Ale można poczytać o laminowaniu, podklejaniu, wycinaniu i wszystkim innym potrzebnym do samodzielnego wykonania rasowej gry "jak ze sklepu".
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Robię sobie żetony

Post autor: Raleen »

I w naszym dziale Akcesoria do gier było o robieniu żetonów, nawet kurs Photoshopa swego czasu Itagaki przygotował:
http://www.strategie.net.pl/viewforum.php?f=122
Proponuję zacząć przeglądać od najstarszych.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Kurcze Pióro
Adjudant-Major
Posty: 285
Rejestracja: piątek, 12 października 2007, 09:39
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Robię sobie żetony

Post autor: Kurcze Pióro »

Ok, dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi :)
Kurcze Pióro
Adjudant-Major
Posty: 285
Rejestracja: piątek, 12 października 2007, 09:39
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Robię sobie żetony

Post autor: Kurcze Pióro »

Jeszcze tylko chciałbym zapytać Spidiego czy mógłby mi przesłać swoją bibliotekę sylwetek z różnych gier plus ikonki robione samodzielnie, adres internetowy na który mógłbyś mi to wszystko wysłać wysłałem ja tobie kilka dni temu na PW :) ;)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Hauptmann
Posty: 766
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times

Re: Robię sobie żetony

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Wiem, że wysłałeś, ale jestem strasznie zawalony robotą (w tym dla Ryszarda), więc mogę zająć się tym dopiero teraz. ;) Jak nie dziś, to jutro będzie. Przepraszam za zwłokę.
Kurcze Pióro
Adjudant-Major
Posty: 285
Rejestracja: piątek, 12 października 2007, 09:39
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Robię sobie żetony

Post autor: Kurcze Pióro »

Spidi chciałbym się zapytać czy pamiętasz jeszcze o mnie :)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Hauptmann
Posty: 766
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times

Re: Robię sobie żetony

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Przecież Ci wysłałem jedną porcję i napisałem, że druga będzie jak ją zrobię. "Dziękuję" nie było, to nawet nie wiem, czy doszło ;)
Kurcze Pióro
Adjudant-Major
Posty: 285
Rejestracja: piątek, 12 października 2007, 09:39
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Robię sobie żetony

Post autor: Kurcze Pióro »

.... aha to już wszystko rozumiem :o dobra, to w takim razie czekam z niecierpliwością :P i dziękuje za wszystko
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum autorów”