Losowość w grach - po raz kolejny...

Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Losowość w grach - po raz kolejny...

Post autor: clown »

Już spisałem, a nawet za wszystkich uczestników podpisałem. W ten sposób mamy pewność, że nikt się nie wyłamie :twisted:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Losowość w grach - po raz kolejny...

Post autor: Raleen »

To znaczy moim zdaniem Samuel powiedział ciekawą i chyba nie tak oczywistą, a więc nową dla niektórych rzecz, tu i ówdzie też coś tam nie tak oczywistego powiedziano. Jeśli chodzi o dyskusję o gustach i zgadzanie się co do tego, to ja za bardzo na to nie liczę, ani szczerze powiedziawszy mnie to mniej interesuje. Jeśli sprowadzicie temat do dyskusji o gustach to zawsze tak będzie i nie ma sensu zaczynać jakiejkolwiek dyskusji o grach.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Antypirx
Capitaine
Posty: 848
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2014, 12:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 27 times

Re: Losowość w grach - po raz kolejny...

Post autor: Antypirx »

Wolisz rozmawiać o sprawiedliwości? Sprawiedliwość nie istnieje :)
To może być świetnie symulowane kością ;)
"... ma wierzytelność zabezpieczoną hipoteką przemysłową, co stwierdza kurator upadłowy" (Prokuratura Rejonowa w Tychach. O matko.)

W ciasteczku z wróżbą napisali: "Rób to, co sprawia ci frajdę". Więc rozstałem się z żoną i znalazłem sobie taką sucz, która potrafi wyssać chrom z gałki od haka samochodowego. - Joe Monster makes my day.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Losowość w grach - po raz kolejny...

Post autor: Samuel »

Przypomnę, że demokracja ateńska właśnie w losowości widziała gwarancję równości - a więc swoiście pojmowanej sprawiedliwości w polityce :)
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: Losowość w grach - po raz kolejny...

Post autor: Leo »

Ja tylko napiszę, że przedostatni post Samuela w tym wątku (ostatni na poprzedniej stronie) to małe arcydzieło. Erudycja, elegancja, dyskretny humor i do tego jak najbardziej na temat - brawo! Przeczytałem z wielką przyjemnością. :)
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Losowość w grach - po raz kolejny...

Post autor: Samuel »

Leo pisze:Ja tylko napiszę, że przedostatni post Samuela w tym wątku (ostatni na poprzedniej stronie) to małe arcydzieło. Erudycja, elegancja, dyskretny humor i do tego jak najbardziej na temat - brawo! Przeczytałem z wielką przyjemnością. :)
Dziękuję, Leo - narażasz jednak moją wrodzoną skromność :oops: Choć tak w sumie to nie do końca ten pisany nocną porą tekst odniósł swój perfidny cel, jakim była oczywiście prowokacja - zauważyłem, że wchodzenie w tematy ontologiczne prowokuje osoby pewnego typu (Dostojewski by powiedział "l'homme de la nature et de la verite") do białej gorączki, więc spodziewałem się, że po zacytowaniu Kirkegaarda w kontekście gier planszowych... Ale niech tam, w dzisiejszych czasach nawet na porządny hejt nie można liczyć. :(
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Losowość w grach - po raz kolejny...

Post autor: Raubritter »

Ech, wykształciuchy...
Aż mi się cukier we krwi podniósł :-)
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Losowość w grach - po raz kolejny...

Post autor: Samuel »

Raubritter pisze:Aż mi się cukier we krwi podniósł :-)
Ale przyznaj, że jest to przynajmniej cukier trzcinowy :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum autorów”