Wojna Peloponeska

HoLi
Sous-lieutenant
Posty: 464
Rejestracja: sobota, 17 października 2015, 22:08
Has thanked: 104 times
Been thanked: 166 times

Re: Wojna Peloponeska

Post autor: HoLi »

Zobaczysz jak będzie pasowało do innych elementów układanki i wtedy najlepiej zdecydować.
Prawda, nic ująć nic dodać.

A teraz, żeby już nie przynudzać tonami tekstu (trzeba się wziąć za dalsze testowanie hehe :) ), nowa plansza (jeszcze nie ukończona). W samej planszy zaszły pewne zmiany podyktowane samymi testami, uzyskaniem lepszej przejrzystości (stara plansza wydawała się za bardzo już przeładowana treścią) jak i tym, że w grze miały być pierwotnie żetony jednostek, a finalnie będą bloczki (z gry żetonowej przerodziła się w bloczkową), więc musiałem wygospodarować więcej przestrzeni dla bloczków.
Plansza docelowo będzie miała wymiary 100cm x 80cm (sama część mapy, czyli w sumie to co widać poniżej jakieś 90cm x 70cm), ale wszystkie niezbędne do gry elementy chcę aby docelowo znalazły się na niej (oprócz bloczków z puli posiłków).

PLANSZA: https://zapodaj.net/56f1b757a6658.jpg.html

Pozdrawiam

PS: I jeszcze takie pytanie poza konkursem, czy nie wie ktoś może skąd mógłbym dostać bloczki (bo póki co testuję na żetonach)? Orientowałem się w kilku miejscach, ale nigdzie nie chcą się podjąć zrobienia takich bloczków i powoli wyczerpują mi się pomysły (być może będę zmuszony zrobić je sam, ale to już ostateczność dla mnie).
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
farmer
Lieutenant
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 4 czerwca 2006, 12:47
Has thanked: 308 times
Been thanked: 74 times

Re: Wojna Peloponeska

Post autor: farmer »

Raleen pisze:Widzę właśnie, nie nadążam komentować :). Może farmer coś dorzuci od siebie...
Pewnie dorzuci, ale też nie nadąża :P
Chcesz pokoju, szykuj się do wojny...
Lagi
Chasseur
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 2 stycznia 2012, 13:47

Re: Wojna Peloponeska

Post autor: Lagi »

Można dostać link do instrukcji i elementów gry?
HoLi
Sous-lieutenant
Posty: 464
Rejestracja: sobota, 17 października 2015, 22:08
Has thanked: 104 times
Been thanked: 166 times

Re: Wojna Peloponeska

Post autor: HoLi »

Lagi pisze:Można dostać link do instrukcji i elementów gry?
Praca oraz testy nad grą cały czas trwają. Do jej ukończenia jest jeszcze nieokreślony bliżej czas (projektowanie tej gry jest moim dodatkowym zajęciem i z czasem potrzebnym na nie jest różnie). Ale jak tylko gra będzie w fazie pełni grywalnego prototypu to i z pewnością przynajmniej instrukcja w wersji beta się pojawi :)

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Lagi
Chasseur
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 2 stycznia 2012, 13:47

Re: Wojna Peloponeska

Post autor: Lagi »

Praca oraz testy nad grą cały czas trwają. Do jej ukończenia jest jeszcze nieokreślony bliżej czas (projektowanie tej gry jest moim dodatkowym zajęciem i z czasem potrzebnym na nie jest różnie). Ale jak tylko gra będzie w fazie pełni grywalnego prototypu to i z pewnością przynajmniej instrukcja w wersji beta się pojawi
Daj instrukcję jaką masz. Im wcześniejszy feedback tym lepiej.
HoLi
Sous-lieutenant
Posty: 464
Rejestracja: sobota, 17 października 2015, 22:08
Has thanked: 104 times
Been thanked: 166 times

Re: Wojna Peloponeska

Post autor: HoLi »

Nie mam jeszcze instrukcji jako takiej. To co mam to zlepek różnych pomysłów (mniej lub bardziej przetestowanych), zapisanych powiedzmy "pod siebie" i to często nawet nie w jednym pliku. Spora część jest też w mojej głowie. Tak jak napisałem, będzie gra na etapie grywalnego w pełni prototypu (choćby jego wczesnej wersji) to i wtedy pomyślę nad jakąś instrukcją. Teraz jest jeszcze na to za wcześnie.

Ale jeśli masz jakieś pytania to postaram się na nie odpowiedzieć w miarę możliwości :)
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
HoLi
Sous-lieutenant
Posty: 464
Rejestracja: sobota, 17 października 2015, 22:08
Has thanked: 104 times
Been thanked: 166 times

Re: Wojna Peloponeska

Post autor: HoLi »

Postanowiłem zakończyć na chwilę obecną pracę nad tym projektem i przenieść wszystkie dotychczasowe "dokonania" tutaj: http://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=71&t=17628

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum autorów”