Tworzę grę .... i mam kilka pytań

RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 119 times
Been thanked: 409 times

Re: Tworzę grę .... i mam kilka pytań

Post autor: RAJ »

http://www.mbprint.pl/
Specjalizują się w małych nakładach planszówek, prototypy itp.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
loker
Carabinier
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 10 września 2013, 08:53
Been thanked: 2 times

Re: Tworzę grę .... i mam kilka pytań

Post autor: loker »

Czy ktoś się orientuje, jak wygląda sprawa zakupu dostępu zdjęć z II WŚ w celu wykorzystania w grze? Może ktoś zna jakieś strony gdzie można zdobyć takie zdjęcia w miarę tanio (a najlepiej gratis, ale niekoniecznie). Zwłaszcza interesują mnie zdjęcia z bitwy pod Monte Cassino?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Tworzę grę .... i mam kilka pytań

Post autor: Raleen »

Może to banalne, ale zacząłbym od przejrzenia wikipedii i tym podobnych popularnych źródeł wiedzy, a także rozejrzał się za oficjalnymi zdjęciami zrobionymi na potrzeby sił zbrojnych. W przypadku Anglosasów takie zdjęcia są dostępne za darmo, u nas trzeba by pogrzebać w temacie, ale też tak może być.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 434 times
Kontakt:

Re: Tworzę grę .... i mam kilka pytań

Post autor: Torgill »

loker pisze: czwartek, 12 października 2023, 14:49 Czy ktoś się orientuje, jak wygląda sprawa zakupu dostępu zdjęć z II WŚ w celu wykorzystania w grze? Może ktoś zna jakieś strony gdzie można zdobyć takie zdjęcia w miarę tanio (a najlepiej gratis, ale niekoniecznie). Zwłaszcza interesują mnie zdjęcia z bitwy pod Monte Cassino?
Oprócz Wikipedii to polecam gorąco Bibliotekę Kongresu - chyba największy zbiór darmowych fotografii: https://www.loc.gov/pictures/

To samo Francuska Biblioteka Narodowa: https://gallica.bnf.fr/accueil/fr/conte ... de=desktop

Polecam też wikipedię, ale angielską wersję, lub inne językowe, np. niemiecką, czy włoską, jeśli chodzi o Monte Cassino.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10331
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2006 times
Been thanked: 2734 times

Re: Tworzę grę .... i mam kilka pytań

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

loker pisze: czwartek, 12 października 2023, 14:49 Czy ktoś się orientuje, jak wygląda sprawa zakupu dostępu zdjęć z II WŚ w celu wykorzystania w grze? Może ktoś zna jakieś strony gdzie można zdobyć takie zdjęcia w miarę tanio (a najlepiej gratis, ale niekoniecznie). Zwłaszcza interesują mnie zdjęcia z bitwy pod Monte Cassino?
Zdjęcia na Wiki z zasady są objęte wolnym dostępem.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum autorów”