Drogi do wolności - Testerzy potrzebni!

Awatar użytkownika
Marcon
Podporucznik
Posty: 375
Rejestracja: czwartek, 13 sierpnia 2009, 20:15
Lokalizacja: Wieliczka
Been thanked: 2 times

Post autor: Marcon »

Na życzenie Mirka, umieszczam krótki raport z pierwszej mojej rozgrywki testowej w Drogi (ja po stronie rządowej ;) ). Uwaga, pisane było dla Mirka, więc osoby które gry nie widziały na oczy mogą nie do konca wiedzieć o co chodzi w niektórych aspektach.

Rozstawianie:

Opozycja postanowiła położyć po jednym znaczniku w każdej grupie społecznej na Mazowszu i w Małopolsce oraz po 1 kościele w obu regionach. Rząd usuwa poparcie dla opozycji wśród inteligencji krakowskiej, przejmuje 3 grupy społeczne na Śląsku, stawia tam też 2 PGRy i 3 fabryki, po jednej fabryce i pgrze w Wielkopolsce

I Tura:
W fazie ważnego wydarzenia rząd zagrywa Rokossowskiego, opozycja układ Warszawski. Z tego powodu rząd głównie skupia się na rozbudowie przemysłu, żeby sprostać wymaganiom eksportowym, dzięki planom 3 i 6 letnim na ręce udaje mu się rozbudować zachodnie prowincje i sprostać zadaniu. Opozycja w międzyczasie przejmuje, pomimo działań aparatu bezpieczeństwa kontrolę nad kolejnymi warstwami społecznymi (cała Małopolska, Mazowsze, Warmia, część Wielkopolski, w poparcie dla komunistów tylko na Śląsku)

II tura:
Powstaje PZPR, a do kraju powracają żołnierze (swoją drogą strasznie silne wydarzenie). Rząd próbował odzyskać część wpływów w społeczeństwie lecz od już w pierwszej rundzie opozycja zagrywa wybory, lecz nad urną zdarza się cud i rząd odskakuje na 11 punktów zwycięstwa. Po wyborach rząd przeprowadza dużą akcję pacyfikacyjną, natomiast opozycja przy pomocy prymasa Wyszyńskiego rozbudowuje struktury kościelne i zmniejsza aparat terroru. Jednak sytuacja gospodarcza zaczyna wymykać się spod kontroli. Rosjanie rozkradają kraj a w Wielkopolsce wybucha wkrótce stłumiony strajk, lecz rządowi nie udaje się utrzymać eksportu do ZSRR.

III tura:
Powstaje konstytucja PRL co pozwala rządowi na zdobycie poparcia wśród robotników. Priorytetem staje się odbudowa przemysłu, na szczęście trafił się domiar co pozwoliło tymczasowo spełnić zapotrzebowanie na eksport, wygrano też wojnę z AK oraz zagrano na wszelki wypadek Bieruta dzięki czemu mocno rozwinął się aparat terroru. Opozycja próbowała odzyskiwać wpływy w społeczeństwie, a w międzyczasie przeprowadzono reformę pieniądza. Przy pomocy zebranych środków UB dokonało kolejnych internowań i dość mocno uciszono opozycję, osłabiono też mocno pozycję kościoła przy pomocy oddanych ojczyźnie księży. Na koniec dzięki nadmiarom rządowi udało się spełnić oczekiwania gospodarcze i dostał kolejne 3 punkty odskakując już na 15.

Tura IV:
Tak naprawdę kiedy rząd dostał kartę wyborów mając już na ręce cuda nad urną sprawa była przesądzona. Co prawda na starcie posiadał zbyt małe poparcie ale szybko, wykorzystując dewizy zdobył je i w 2 rundzie doszło do wyborów, które zakończyły grę automatycznym zwycięstwem PZPR
Awatar użytkownika
Gerhard.
Adjudant-Major
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 14:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Gerhard. »

W sobotę wraz z Lipą rozegraliśmy pierwszą testową rozgrywkę w "Drogi do Wolności".
Można powiedzieć, że to był test testu - naszym celem było ogólne "zaprzyjaźnienie" się z grą i wypróbowanie większości jej mechanizmów oraz założeń.
Nie przedstawię niestety tak szczegółowego raportu z rozgrywki jak Marcon. Skupilismy się znacznie na samej mechanice oraz notowaniu naszych uwag i na reszte nie starczyło czasu.

W każdym razie nierozważna, liberalna i kontrewolucyjna polityka I sekretarza Lipy doprowadziła do interwencji Wielkiego Brata, co pozwoliło zdobyć opozycji 20 punktów zwycięstwa i wygrać automatycznie (i moralnie)
"Ci, którzy zrzekają się wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują."

http://strategialodz.phorum.pl
Awatar użytkownika
Piotro
Sergent-Major
Posty: 181
Rejestracja: wtorek, 19 maja 2009, 23:09
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa

Post autor: Piotro »

Brzmi to wszystko niesamowicie klimatycznie! Więcej AARów!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jak tam rozgrywki postępują Koledzy?

Początek wyglądał obiecująco :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Gerhard.
Adjudant-Major
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 14:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Gerhard. »

Na razie cisza. Autor nie odzywa się także na forum testerów.
"Ci, którzy zrzekają się wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują."

http://strategialodz.phorum.pl
Awatar użytkownika
Gerhard.
Adjudant-Major
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 14:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Drogi do wolności - Testerzy potrzebni!

Post autor: Gerhard. »

Z tego co się zorientowałem na innym forum, kolega Mirek_koval jest ostatnio w międzynarodowych rozjazdach, stad zapewne brak czasu na nadzorowanie projektu.
"Ci, którzy zrzekają się wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują."

http://strategialodz.phorum.pl
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Drogi do wolności - Testerzy potrzebni!

Post autor: Raleen »

Ja mogę powiedzieć tyle, że go widuję na gmailowym komunikatorze jako aktywnego, dałem mu też znać parę dni temu mailowo, że już działamy po przerwie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Mirek_Koval
Tambour
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 02:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Drogi do wolności - Testerzy potrzebni!

Post autor: Mirek_Koval »

Witam

Po pierwsze chciałbym przeprosić za długa nieobecność ale sprawy zawodowe wygnały mnie na daleką północ a tam dostęp do netu jest bardziej niż ciężki.
Po drugie nie zarzuciłem prac nad drogami i postaram się nadrobić zalęgłości.
Po trzecie szlag mnie trafił bo znikło forum dróg – spróbuję je odzyskać mam nadzieje że uda się to szybko zorganizować.

Edit. Już działa... w weekend zabiore sie za odpowiedzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum autorów”