The Silver Bayonet

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

The Silver Bayonet

Post autor: Sarmor »

The Silver Bayonet to (prawie) najnowszy system Josepha McCullougha, czyli autora popularnego Frostgrave. Tym razem zamiast klasycznego fantasy czy sci-fi Joe wziął na tapet epokę napoleońską, którą połączył z klimatami grozy opartymi głównie na europejskim folklorze i powieściach gotyckich. Gracze obejmują dowodzenie nad kilkuosobowymi "oddziałami specjalnymi", które zwalczają potwory i gromadzą wiedzę tajemną - a nuż pozwoli ona przechylić szalę zwycięstwa…

Po szczegóły zapraszam do mojej recenzji podręcznika: http://thenode.pl/gry-figurkowe/recenzj ... podrecznik
W listopadzie zeszłego roku Osprey Publishing wydało The Silver Bayonet – siódmą grę figurkową w dorobku Josepha A. McCullougha, autora Frostgrave, Oathmark i Rangers of Shadow Deep. Ponownie mamy do czynienia ze skirmishem o walkach kilkuosobowych grup, lecz tym razem został on osadzony w czasach wojen napoleońskich doprawionych horrorem. Jako fan klimatów grozy od razu zainteresowałem się tym tytułem, lecz do jego zakupu przekonały mnie ostatecznie pierwsze informacje o zasadach. I była to dobra decyzja, bowiem mamy do czynienia nie z Moscowgrave czy Shadows of Austerlitz, a z rozwinięciem dotychczasowych gier skirmishowych Josepha.
Obrazek

Obrazek
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: The Silver Bayonet

Post autor: Sarmor »

Przyszła pora na recenzję pierwszego z dwóch zestawów do TSB, które sobie sprawiłem - zapraszam do poczytania o Austriakach: http://thenode.pl/gry-figurkowe/modelar ... trian-unit
Jak wspomniałem w kwietniowej recenzji, w podręczniku do gry The Silver Bayonet opisano sześć różnych nacji. Firma North Star Military Figures wydała „zestawy startowe” do każdej z nich: wraz z podręcznikiem do sprzedaży trafili Brytyjczycy, Francuzi i Hiszpanie, zaś Austriacy, Prusacy i Rosjanie zostali wypuszczeni w ramach drugiej fali modeli. Ponieważ wraz ze znajomymi chcemy rozegrać kampanię osadzoną w Księstwie Warszawskim, zdecydowałem się na zakup Austriaków oraz Rosjan i dziś zapraszam do zapoznania się z zestawem o prostej nazwie The Austrian Unit.
Obrazek
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: The Silver Bayonet

Post autor: Sarmor »

Dziś zapraszam na spotkanie z krwiopijcami w strojach z czasów ancien régime: http://thenode.pl/gry-figurkowe/modelar ... t-vampires
Wspomniany tydzień temu straszdziernik to doskonała okazja, by wrócić do oficjalnych modeli do The Silver Bayonet – lecz tym razem nie będą to dzielni pogromcy potworów. W ramach trzeciej fali figurek firma North Star Military Figures wypuściła blistry z postaciami, które podczas rozgrywki przeszkadzają obu graczom, czyli z bandytami, goblinami, ożywionymi trupami, strachami na wróble, a także z arystokratycznymi wampirami, którymi się dziś zajmiemy.
TheNode.pl – zapraszam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy sci-fi i fantasy”