Neuroshima Tactics

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Awatar użytkownika
stelker
Colonel en second
Posty: 1298
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2010, 14:16
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Been thanked: 56 times

Neuroshima Tactics

Post autor: stelker »

Premiera tego systemu zbliża się wielkimi krokami co o nim sądzicie odniesie sukces ? Słuchając twórców można odnieść wrażenie że będzie to system rewolucyjny ale czy spełni oczekiwania . Co sądzicie o oficjalnych modelach bo wydaje mi się że można znaleźć tańsze i lepsze u innych producentów
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 62 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Tactics

Post autor: brathac »

Rebel ma je już w przedsprzedaży.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Tactics

Post autor: Sarmor »

Co do modeli się zgadzam, nie robią na mnie jakiegoś szczególnego wrażenia (choć widywałem gorsze), a ceny mają raczej niezachęcające. Trochę lepiej z zestawami startowymi, choć nie ma takiego, w którym wszystkie modele by mi się podobały.

Czekam na zasady.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Grodzio
Sergent
Posty: 146
Rejestracja: poniedziałek, 7 lutego 2011, 18:35
Lokalizacja: Lublin

Re: Neuroshima Tactics

Post autor: Grodzio »

Jak dla mnie to takie Infinity tylko w nieco innym świecie, no jedyna różnica to interaktywna plansza.
20-25zł za model to jednak sporo patrząc pod względem jakości rzeźby do ceny, no i miał to być dość tani system, a 5 modeli w starterze to 100zł... Wole zainwestować w tańsze modele innych firm i grac nimi w ten system.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Neuroshima Tactics

Post autor: AWu »

Wow
Zestaw startowy 5 przeciętnych modeli 99 zł?
W przedsprzedaż ?
To mniej więcej tyle za łebka co w starterach Infinity* (a modele są czy się podobają czy nie nieporównywalne!)

Zwykły model 25 zł podwójny blister 44.
Odpowiednio 31 zł za Infinity i 53 za 2 modele.

Cenowo są bardzo niekonkurencyjne.

Nawet jeśli gra będzie wybitna, by odnieść sukces musi mieć atrakcyjne modele.
Te są przeciętne i drogie.. Powinni iść w 15 mm to by było tanio. na razie jest drogo i brzydko.

Te modele są bardziej porównywalne z Rezolution niż z Infinity niestety...

To mi pachnie wtopą niestety.

Jak Sosna się wziął za systemy to zaczął od świetnych modeli, a tu są przeciętniacy.



* porównuję do najlepszych (i najdroższych) modeli Sci-fi na rynku
porównanie do zbliżonego klimatem Dark Age wypada blado
Blister - 1 figurka 25 zł
Dwie w blistrze 35-45 w zależności od rozmiaru - małe 35-38...
A modele estetyką mogą odpowiadać lub nie ale wykonaniem są lepsze od tej propozycji Neuroshimowej, zwłaszcza nowsze...
Awatar użytkownika
stelker
Colonel en second
Posty: 1298
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2010, 14:16
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Been thanked: 56 times

Re: Neuroshima Tactics

Post autor: stelker »

Tak na szybko przejrzałem gildie najemników w poszukiwaniu zamienników do starteru Posterunku i znalazłem coś takiego
Porucznik :
http://gildianajemnikow.pl/index.php?p5 ... reheaded-1
Zabójca :
http://gildianajemnikow.pl/index.php?p1 ... niper-ii-1
Żołnierze :
http://gildianajemnikow.pl/index.php?p5 ... r-mar-ii-1
http://gildianajemnikow.pl/index.php?p1 ... lt-rifle-1
http://gildianajemnikow.pl/index.php?p527,trooper-mar-1

Równo 50 zł czyli 2 razy taniej niż starter . A swoją drogą dodanie do startera elementu makiety w postaci jednej beczki to jakaś kpina
Awatar użytkownika
Grodzio
Sergent
Posty: 146
Rejestracja: poniedziałek, 7 lutego 2011, 18:35
Lokalizacja: Lublin

Re: Neuroshima Tactics

Post autor: Grodzio »

Z tego co wiem to beczki nie są tylko elementami makiety, ale chyba będą mogły wybuchać po strzeleniu w nie itp. także nie będzie ich wiele an stole podobnie skrzynki z amunicją będą nam ja dodawały. Fakt faktem że 1 to trochę mało...
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Neuroshima Tactics

Post autor: czaki »

Jak dla mnie gra będzie niestety klapą. Modele są marne w mojej ocenie, tym bardziej, że dostępnych jest dużo atrakcyjniejszych (wizualnie i pod względem ceny) zamienników.

Prezentacja gry na różnych imprezach i konwentach również jest marna - makiety z tektury falistej i średnio pomalowane figurki, nie zachęcają do gry (tym bardziej, że wykonanie atrakcyjnego stołu do prezentacji, by wozić go po konwentach nie jest aż tak drogie, a samo pole gry nie zajmuje przecież dużo miejsca).

Jedyny ratunek w ciekawej mechanice pasującej do, skądinąd ciekawego, świata. Jednak patrząc na mechaniki gier wydawnictwa Portal (czy to rpgów, czy to planszówek), to może być z tym problem. Nie mówiąc już o niezbyt owocnym brataniu się tegoż wydawnictwa z tematem bitewniaków (kto pamięta magazyn Portal wie o czym mówię).

Podsumowując - pożyjemy, zobaczymy. Oczywiście wydawcy i grze życzę jak najlepiej, tym bardziej, że to polska produkcja. Podręcznik przeczytam z chęcią i o ile będę miał możliwość, postaram się zagrać.
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2181
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Tactics

Post autor: Cisza »

Wielki szum wokół marnej produkcji.

Trochę ciekawych rozwiązań, ale mam wątpliwości czy np. to wyliczanie amunicji nie wpłynie na grywalność.

Modele nawet nie średnie, ale marne (czy ktoś kto je rzeźbił w ogóle ma podstawową wiedzę o anatomii?), a system w którym do wszystkiego trzeba w różnych miejscach szukać zamienników raczej się nie przyjmie.
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Awatar użytkownika
stelker
Colonel en second
Posty: 1298
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2010, 14:16
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Been thanked: 56 times

Re: Neuroshima Tactics

Post autor: stelker »

Podręcznik będzie jako darmowy PDF, więc liczą chyba głównie na kasę z figurek, a z tego co widzę raczej popularne będą modele innych producentów.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Tactics

Post autor: Sarmor »

Więcej dokładniejszych zdjęć modeli można zobaczyć tutaj: http://www.wh40k.pl/index.php?name=Foru ... c&start=15

Podręcznik będzie i darmowy, i drukowany za 35 zł. Jak system będzie ciekawy, to może nawet podręcznik kupię (żeby mieć później białego kruka :mrgreen: ). Ale modele... Kilku piechociarzy z Posterunku jest wartych uwagi, za to niesamowicie rozczarowany jestem Hegemonią - marne modele, a przecież nie ma nic bardziej post-apokaliptycznego, niż takie grupy bandytów!

O figurkach innych producentów piszą już nawet na forum na oficjalnej stronie gry, co niektórych bardzo drażni.
czaki pisze:Prezentacja gry na różnych imprezach i konwentach również jest marna - makiety z tektury falistej i średnio pomalowane figurki, nie zachęcają do gry (tym bardziej, że wykonanie atrakcyjnego stołu do prezentacji, by wozić go po konwentach nie jest aż tak drogie, a samo pole gry nie zajmuje przecież dużo miejsca).
Dobrze wiedzieć, bo już chciałem się wybierać na Avangardę tylko po to, żeby ich zobaczyć.
czaki pisze:Nie mówiąc już o niezbyt owocnym brataniu się tegoż wydawnictwa z tematem bitewniaków (kto pamięta magazyn Portal wie o czym mówię).
Za młody widać jestem, albo po prostu mnie ominęło (nie czytuję "branżowych" magazynów) - o co chodzi?
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
stelker
Colonel en second
Posty: 1298
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2010, 14:16
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Been thanked: 56 times

Re: Neuroshima Tactics

Post autor: stelker »

Modele urodą nie grzeszą widziałem już ładniejsze i tańsze oby zasady były grywalne . W swoich filmikach "12 powodów" chwalą się że jeszcze przed premierą zgromadzili 200 fanów ciekawe ile będzie po premierze
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Neuroshima Tactics

Post autor: czaki »

Sarmor pisze:Za młody widać jestem, albo po prostu mnie ominęło (nie czytuję "branżowych" magazynów) - o co chodzi?
Magazyn Portal, gdy wychodził, od samego praktycznie początku starał się zawierać dział gier bitewnych. Jednak prócz kilku ciekawych artykułów, treść była raczej średnia. Największym jednak mankamentem tego działu było to, że praktycznie z każdym numerem całkowicie zmieniała się koncepcja tego działu, redakcja nie mogła po prostu trafić w treść, którą chce prezentować. Poza tym, dziesięć lat temu, gdy magazyn zaczął się ukazywać, jakość druku kolorowego w Polsce nie była jeszcze na tyle wysoka, by prezentować zdjęcia figurek, jednak redakcja usilnie próbowała na kolorowych stronach przedstawiać fotki miniatur.
Generalnie nie ma co narzekać (tym bardziej po takim okresie czasu) na dział bitewniaków w Portalu, jednak jak nawet sama redakcja wspominała w jednym z artykułów, dział ten sprawiał jednak pewien problem wydawcy.
stelker pisze:W swoich filmikach "12 powodów" chwalą się że jeszcze przed premierą zgromadzili 200 fanów ciekawe ile będzie po premierze
Mało to miarodajne, tym bardziej, że strona gry istnieje już dość długo. Sam jestem tam zapisany od dawna, jednak zaglądam tam na tyle rzadko, że raczej jako "fana" nie powinni mnie liczyć. Nie mniej powtarzam po raz kolejny - życzę grze jak najlepiej.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Neuroshima Tactics

Post autor: AWu »

200 fanów to kpina...
Jak by mieli 2000 to by się było czym chwalić.


Natomiast zbliżenia figurek to dramat jakiś, z bliska są jeszcze słabsze !
Bida z nędza. Pozy mega dynamiczne zaczerpnięte z Infinity sa mocno nieudane (to nie są najlepsze modele nawet w Infinity choć ichni rzeźbiarze to artyści po prostu) więc początkująca firma powinna sobie takie dziwolągi odpuścić po prostu.

Nie ma tam żadnego modelu który bym chciał posiadać, a w dodatku rzeźbiarz doszedł do wniosku że kałasznikowa trzyma się lewą ręką za magazynek przy strzelaniu...żena jednym słowem. Przez to dwa najfajniejsze modele tracą atrakcyjność..

Wszystko już jest i to dużo lepsze..

A fajne postapokaliptyczne klimaty to masz w Lead Adventure:

Obrazek
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2181
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Tactics

Post autor: Cisza »

Biegnące modele wyglądają jakby tańczyły jakiś taniec wojenny, ale na pewno nie biegły. Medyczka stojąca na jednej nodze jest wprost groteskowa.

Nawet nie chciało się im też dobrze odwzorować broni.
Ostatnio zmieniony środa, 20 lipca 2011, 14:53 przez Cisza, łącznie zmieniany 1 raz.
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy sci-fi i fantasy”