VI Strategos (6-8.03.2020)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: VI Strategos (6-8.03.2020)

Post autor: Ogmios »

Raleen pisze: niedziela, 8 marca 2020, 19:50 jak ich zostawialiśmy kończyli "Obcego"
Dobrze, że dograliśmy do końca, bo przy finale przebijania sie przez hordę obcych na lądowisko wyszło, że chyba źle interpretowałem kluczową zasadę gry. Szczegóły w wątku Obcego jak przeczytam dokładnie instrukcję, bo jeszcze nie wierzę, że przez ponad 20 lat grałem źle :oops: ...

Wielkie dzięki dla organizatorów i FrankGiovanniego, można powiedzieć wracałem z dwiema nowymi grami :lol: .
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: VI Strategos (6-8.03.2020)

Post autor: de Morney »

W którego dokładnie Obcego graliście? Znam jedynie AvP oraz karciankową wersję z Legendary Encounters.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43343
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: VI Strategos (6-8.03.2020)

Post autor: Raleen »

de Morney pisze: poniedziałek, 9 marca 2020, 10:37 W którego dokładnie Obcego graliście? Znam jedynie AvP oraz karciankową wersję z Legendary Encounters.
To taka dość legendarna już gra z lat 90-tych, w to grali:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: VI Strategos (6-8.03.2020)

Post autor: de Morney »

Raleen pisze: poniedziałek, 9 marca 2020, 11:05
de Morney pisze: poniedziałek, 9 marca 2020, 10:37 W którego dokładnie Obcego graliście? Znam jedynie AvP oraz karciankową wersję z Legendary Encounters.
To taka dość legendarna już gra z lat 90-tych, w to grali:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119
Dziękuję Raleen! :-)
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: VI Strategos (6-8.03.2020)

Post autor: Namek »

Podziękowania dla organizatora za kolejny udany konwent ! Miło było wszystkich spotkać, pogadać i pograć. Sobotę spędziłem przy Empire of the Sun oraz Pandemic: Upadek Rzymu. Natomiast w niedzielę miałem okazję poznać Aurea Mediocritas czyli XV wiecznego Here I Stand :). Gra jak i rozgrywka ciekawa niestety rozegraliśmy tylko 3 tury.
Jeszcze raz dzięki wszystkim a najbardziej Raleenowi za organizację. Gdyby nie odległość to wpisałbym sobie Strategosa jak i inne konwenty w AGRESORZE na stałe do kalendarza :), ale i tak mam nadzieję że jeszcze kiedyś się u was pojawię.
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 193 times
Been thanked: 117 times

Re: VI Strategos (6-8.03.2020)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Dziękuję niezmiernie Namkowi i Aldarusowi za udział w testach mojej gry, szkoda, że nie udało się dograć do końca (jednocześnie przepraszam za wszelkie niejasności co do zasad).
Mam nadzieję, że następnym razem uda pojawić się mi na dłużej. Szczególnie chętnie zagrałbym w "Napoleonic Wars".
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43343
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: VI Strategos (6-8.03.2020)

Post autor: Raleen »

Relacja z imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=123
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43343
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: VI Strategos (6-8.03.2020)

Post autor: Raleen »

Relacja z imprezy na kanale Hexmagazine:

https://www.youtube.com/watch?v=hJ5RS-_-D3c
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
PzKpfw II

Re: VI Strategos (6-8.03.2020)

Post autor: PzKpfw II »

Może i trochę późno, ale chciałem podziękować organizatorowi imprezy oraz wszystkim współgraczom za super atmosferę i ciepłe przyjęcie. Oddzielnie dziękuję koledze z Fortu Gier, który specjalnie pofatygował się, żeby dostarczyć w sobotę egzemplarz Combat Commander: Pacific. Dzięki panie i panowie, miło było się spotkać po latach na wygnaniu!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43343
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: VI Strategos (6-8.03.2020)

Post autor: Raleen »

Dziś mija rok odkąd opublikowałem na naszym portalu relację z VI Strategosa, ostatniego konwentu przed pandemią. Impreza była w weekend 6-8 marca 2020, niecały tydzień później wprowadzono pierwsze obostrzenia. Zaczęło się od zamykania szkół wyższych. Przez ten rok wiele się zmieniło. Miło powspominać czasy sprzed pandemii. Obyśmy jak najszybciej wrócili do jakiej takiej normalności.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”