XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
dylu1988
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2022, 14:30
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: dylu1988 »

Raleen pisze: poniedziałek, 12 września 2022, 22:21 Shoguna możesz wziąć jak najbardziej. Tej drugiej nie kojarzę zupełnie.
Clash of cultures to taki klasyk planszówkowy w kategorii 4x (wojsko, ekonomia, rozwój, strategia, i wojna, można prowadzić kilkanaście nacji od Japonii po wikingów).

https://boardgamegeek.com/boardgame/299 ... al-edition
JohnAddison
Carabinier
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2022, 18:52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: JohnAddison »

Czy ktoś byłby chętny na grę w piątek? Planuję przywieźć
D-Day and Beyond
From Salerno to Rome

Mogę pograć w wasze gry, tylko że nie będę znał zasad :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Raleen »

JohnAddison pisze: wtorek, 13 września 2022, 09:07 Czy ktoś byłby chętny na grę w piątek? Planuję przywieźć
D-Day and Beyond
From Salerno to Rome

Mogę pograć w wasze gry, tylko że nie będę znał zasad :)
Coś wymyślimy. Na pewno dobrze będzie w tym tygodniu się na coś zdecydować. Zostanie jeszcze trochę czasu, można zasady doczytać.
Natomiast z gier TiS, możesz zabrać, jeśli masz, "Budapeszt". Będzie na imprezie Marcin Sowa, autor "Budapesztu" wydanego przez Mirage. Zawsze można go poprosić, żeby rzucił okiem, a że zna się na tematach węgierskich, bo wiele lat spędził w naszej ambasadzie w Budapeszcie, myślę, że może być to cenne.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Raleen »

Ja zawsze mogę poprowadzić szkoleniową rozgrywkę w "Ostrołękę" albo "Iganie". Z lekkich, łatwych do wejścia gier, będzie też na pewno "Zimna wojna". Jakąś wieloosobówkę weźmiemy. "Stalingrad" Simonitcha to dobra propozycja, ale raczej na większość konwentu, bo gra jest dość długa, zwłaszcza na początku jak ktoś stawia pierwsze kroki.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Namek »

Raleen pisze: niedziela, 4 września 2022, 14:09 Khamul już się zgłosił dawno i pisał w co chce grać, Ciebie wpisałem zaocznie (na szczęście). Dobrze, że się odzywasz, napisz jeszcze w co chcesz grać.
W piątek z Łukaszem startujemy z Dark Summer a na wieczór planujemy rozegrać scenariusz roczny 1944 w Empire of the Sun. W sobotę dołącza do nas Dajmiech i gramy w Bratherhood & Unity a potem Napoleonic Wars. Jak znajdzie się czas to może uda nam się wcisnąć jeszcze coś szybkiego pomiędzy zaplanowane rozgrywki.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Raleen »

Tylko taka uwaga, żeby się jedna osoba nie poumawiała z kilkoma na tą samą porę, bo raczej będzie ciężko grać symultanę ;)

A z innej beczki i bardziej serio: są nowi gracze, którzy będą po raz pierwszy, więc zachęcam do poszerzania znajomości.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
JohnAddison
Carabinier
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2022, 18:52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: JohnAddison »

Raleen pisze: wtorek, 13 września 2022, 09:14 Coś wymyślimy. Na pewno dobrze będzie w tym tygodniu się na coś zdecydować. Zostanie jeszcze trochę czasu, można zasady doczytać.
Natomiast z gier TiS, możesz zabrać, jeśli masz, "Budapeszt". Będzie na imprezie Marcin Sowa, autor "Budapesztu" wydanego przez Mirage. Zawsze można go poprosić, żeby rzucił okiem, a że zna się na tematach węgierskich, bo wiele lat spędził w naszej ambasadzie w Budapeszcie, myślę, że może być to cenne.
Mogę wziąć oryginalny Budapeszt Mirage. Mam też Budapeszt TiS ale czy na pewno chodzi na tym konwencie o wytykanie błędów? ;) Pewnie i tak tego nie uniknę jak będę grał ze Sławkiem w Budziszyn więc wysłuchiwanie krytyki Budapesztu TiS to podwójna i niestrawna dla mnie dawka może być, wezmę ale z lekką dozą stresu :)
Awatar użytkownika
HEXMAGAZINE
Caporal
Posty: 69
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2022, 20:41
Has thanked: 9 times
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: HEXMAGAZINE »

Niestety w tym roku mnie nie będzie :( Firma w tym samym czasie zorganizowała wypad na Warmię... żałuję jak cholerka, szczególnie, że ktoś przymierzał się zagrać ze mną w Combat Commandera. Ale jakby co zapraszam na Strategosa, tam CC zawsze smakuje najlepiej.
"Zawsze znajdą się Eskimosi, którzy wypracują dla mieszkańców Konga Belgijskiego wskazówki zachowania się w czas olbrzymich upałów"

https://www.youtube.com/@Hexmagazine
https://www.facebook.com/Heksmagazynek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Raleen »

HEXMAGAZINE pisze: wtorek, 13 września 2022, 19:07 Niestety w tym roku mnie nie będzie :( Firma w tym samym czasie zorganizowała wypad na Warmię... żałuję jak cholerka, szczególnie, że ktoś przymierzał się zagrać ze mną w Combat Commandera. Ale jakby co zapraszam na Strategosa, tam CC zawsze smakuje najlepiej.
Cóż poradzimy, takie życie. Mam nadzieję, że zobaczymy się na Strategosie. Koledzy zainteresowani Combat Commanderem mam nadzieję, że znajdą innego chętnego do gry, albo spróbują czego innego tym razem.
JohnAddison pisze: wtorek, 13 września 2022, 17:56
Raleen pisze: wtorek, 13 września 2022, 09:14 Coś wymyślimy. Na pewno dobrze będzie w tym tygodniu się na coś zdecydować. Zostanie jeszcze trochę czasu, można zasady doczytać.
Natomiast z gier TiS, możesz zabrać, jeśli masz, "Budapeszt". Będzie na imprezie Marcin Sowa, autor "Budapesztu" wydanego przez Mirage. Zawsze można go poprosić, żeby rzucił okiem, a że zna się na tematach węgierskich, bo wiele lat spędził w naszej ambasadzie w Budapeszcie, myślę, że może być to cenne.
Mogę wziąć oryginalny Budapeszt Mirage. Mam też Budapeszt TiS ale czy na pewno chodzi na tym konwencie o wytykanie błędów? ;) Pewnie i tak tego nie uniknę jak będę grał ze Sławkiem w Budziszyn więc wysłuchiwanie krytyki Budapesztu TiS to podwójna i niestrawna dla mnie dawka może być, wezmę ale z lekką dozą stresu :)
Starą grę w wersji Mirage'a to znamy dobrze, była kiedyś, nawet całkiem sporo, grywana na tym konwencie, natomiast nowa wersja nie. Zaproponowałem Ci jako ciekawostkę. Marcin Sowa raczej nie jest z tych co lubią się pastwić nad czymkolwiek, natomiast ma naprawdę dużą wiedzę i często nie jest to wiedza ogólnodostępna.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 518
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 197 times
Been thanked: 123 times

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Raleen pisze: wtorek, 13 września 2022, 09:37 Tylko taka uwaga, żeby się jedna osoba nie poumawiała z kilkoma na tą samą porę, bo raczej będzie ciężko grać symultanę ;)
Póki co obawiam się prędzej scenariusza przeciwnego, ale cóż, bądźmy dobrej myśli ;)
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Raleen »

Nowa inicjatywa w związku z Polami Chwały „Wspólne Dziedzictwo – Wspólne pasje”:

https://polachwaly.pl/wspolne-dziedzict ... -2022-rok/

W tym roku będzie ona obejmować LARP-y historyczne. Głównym prowadzącym będzie Łukasz Wrona.

Wydarzenie odbywa się w czwartek i piątek (22-23 września 2022).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Leliwa »

"W tym roku tematem wiodącym wydarzenia jest dziedzictwo Jagiellonów, szczególnie ostatniego z nich – Zygmunta Augusta. Największym osiągnięciem tego monarchy, którego 450 rocznicę śmierci będziemy obchodzić, było trwałe połączenie narodów Środkowej Europy: Białorusinów, Litwinów, Polaków i Ukraińców w jeden (federacyjny) organizm państwowy."
Ja rozumiem, że ogólne braterstwo i szczytny cel, ale bądźmy precyzyjni w tekstach, które czytają ludzie. Z tymi narodami: litewskim, białoruskim i ukraińskim to dość śliska sprawa. Nie lepiej napisać po prostu o połączeniu Wielkiego Księstwa i Korony obejmujących ziemie polskie, ruskie i litewskie. Początki świadomości narodowej Białorusinów i Litwinów są dość późne, a Ukraina była wtedy tylko pojęciem geograficznym oznaczającym województwa kijowskie bracławskie i czernichowskie i to dopiero kilkadziesiąt lat po unii lubelskiej. Nie było wtedy czegoś takiego jak naród ukraiński, ani białoruski czy litewski w dzisiejszym rozumieniu (był naród polityczny WKL kształtujący się pod wpływem znacznym związków z Polską - kolejne unie). Jako naród historyczny i polityczny można powiedzieć, że istnieli Polacy i Rusini (oraz inni poczuwający się do tej wspólnoty) będący narodem Korony Królestwa Polskiego.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10581
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2103 times
Been thanked: 2831 times

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Jegomość Leliwa bije zupełnie celnie ;-)
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 856
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 260 times
Kontakt:

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: dbj »

Mimo, że strzelacie celnie, to na próżno. Narracja Łukasza jest od dawna znana i w jego działaniu uzasadniona mimo, że stosuje hiperbolę. Ja bym się nie czepiał.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Leliwa »

dylu1988 pisze: poniedziałek, 12 września 2022, 22:57
Raleen pisze: poniedziałek, 12 września 2022, 22:21 Shoguna możesz wziąć jak najbardziej. Tej drugiej nie kojarzę zupełnie.
Clash of cultures to taki klasyk planszówkowy w kategorii 4x (wojsko, ekonomia, rozwój, strategia, i wojna, można prowadzić kilkanaście nacji od Japonii po wikingów).

https://boardgamegeek.com/boardgame/299 ... al-edition
Przywieź tego potwora, może coś się wykroi. Taka Civilization do sześcianu.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”